Jousiammunta kesäuniversiadeilla 2015 - olympiajousi, joukkueet (sekalaiset)
Olympiajousiammunta sekajoukkuekilpailu Gwangjun kesäuniversiadeilla 2015 järjestetään 4.-8.7.2015. Kilpailuun osallistuu 25 joukkuetta.
Aikataulu
päivämäärä
|
Aika
|
Vaihe
|
4. heinäkuuta
|
9:15
|
Pätevyys
|
6. heinäkuuta
|
17:30
|
1/8 finaalit
|
18:00
|
1/4 finaalit
|
18:30
|
1/2 finaalit
|
8. heinäkuuta
|
15:00
|
Viimeinen
|
Pätevyys
Ei.
|
Tiimi
|
R-t
|
yksi
|
Etelä-Korea
|
1379
|
2
|
Kiinalainen Taipei
|
1334
|
3
|
Venäjä
|
1328
|
neljä
|
Espanja
|
1311
|
5
|
Japani
|
1300
|
6
|
Meksiko
|
1300
|
7
|
Ranska
|
1296
|
kahdeksan
|
Tanska
|
1294
|
9
|
Slovenia
|
1287
|
kymmenen
|
USA
|
1286
|
yksitoista
|
Intia
|
1273
|
12
|
Moldova
|
1270
|
13
|
Puola
|
1261
|
neljätoista
|
Italia
|
1259
|
viisitoista
|
Hong Kong
|
1246
|
16
|
Iso-Britannia
|
1241
|
17
|
Sveitsi
|
1234
|
kahdeksantoista
|
Viro
|
1231
|
19
|
Mongolia
|
1231
|
kaksikymmentä
|
Ruotsi
|
1226
|
21
|
Malesia
|
1218
|
22
|
Latvia
|
1207
|
23
|
Slovakia
|
1154
|
24
|
Brasilia
|
1096
|
25
|
Nepal
|
1016
|
Pudotuspelit
|
1/8 finaalit
|
|
Puolivälierä
|
|
Semifinaalit
|
|
Viimeinen
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Etelä-Korea
|
6
|
|
|
|
Iso-Britannia
|
2
|
|
|
Etelä-Korea
|
6
|
|
|
|
|
Slovenia
|
0
|
|
|
Slovenia
|
6
|
|
|
|
|
Tanska
|
2
|
|
|
Etelä-Korea
|
6
|
|
|
|
|
Japani
|
0
|
|
|
Japani
|
5
|
|
|
|
|
Moldova
|
neljä
|
|
|
Japani
|
5
|
|
|
|
|
Espanja
|
3
|
|
|
Puola
|
2
|
|
|
|
|
Espanja
|
6
|
|
|
Etelä-Korea
|
5
|
|
|
|
|
Kiinalainen Taipei
|
neljä
|
|
Venäjä
|
5
|
|
|
|
|
Italia
|
yksi
|
|
|
Venäjä
|
5
|
|
|
|
|
Intia
|
neljä
|
|
|
Intia
|
6
|
|
|
|
|
Meksiko
|
2
|
|
|
Venäjä
|
2
|
|
|
|
|
Kiinalainen Taipei
|
6
|
|
Kolmas sija
|
|
Ranska
|
6
|
|
|
|
|
|
USA
|
0
|
|
|
Ranska
|
0
|
Japani
|
yksi
|
|
|
|
|
Kiinalainen Taipei
|
6
|
|
Venäjä
|
5
|
|
Hong Kong
|
0
|
|
|
|
|
Kiinalainen Taipei
|
6
|
|
|
1/8 finaalit
Etelä-Korea
|
6-2
|
Iso-Britannia
|
149-140
|
Slovenia
|
6-2
|
Tanska
|
144-134
|
Japani
|
5-4
|
Moldova
|
137-138
|
Puola
|
2-6
|
Espanja
|
134-146
|
Venäjä
|
5-1
|
Italia
|
108-103
|
Intia
|
6-2
|
Meksiko
|
146-140
|
Ranska
|
6-0
|
USA
|
111-102
|
Hong Kong
|
0-6
|
Kiinalainen Taipei
|
98-108
|
1/4-finaali
Etelä-Korea
|
6-0
|
Slovenia
|
115-104
|
Japani
|
5-3
|
Espanja
|
144-143
|
Venäjä
|
5-4
|
Intia
|
143-138
|
Ranska
|
0-6
|
Kiinalainen Taipei
|
105-112
|
1/2 finaalit
Etelä-Korea
|
6-0
|
Japani
|
117-107
|
Venäjä
|
2-6
|
Kiinalainen Taipei
|
147-152
|
Kolmannelle sijalle
Japani
|
1-5
|
Venäjä
|
34-35
|
38-38
|
37-38
|
Lopullinen
Etelä-Korea
|
5-4
|
Kiinalainen Taipei
|
38-36
|
38-39
|
39-37
|
38-39
|
19-17
|