Russian Curling Cup sekajoukkueiden joukossa 2014 | |
---|---|
Kaupunki | Sotši |
Arena | jääkuutio |
päivämäärä | 27. – 31. elokuuta 2014 |
Voittaja | Pietarin joukkue 3 |
Ohita | Victoria Moiseeva |
Kolmanneksi | Aleksanteri Krušelnitski |
Toinen | Maria Duyunova |
Ensimmäinen | Ilja Badilin |
Finalisti | Krasnodarin alue ( Olga Zharkova ) |
3. sija | Team Moskova 1 ( Alexander Kirikov ) |
20132015 |
Russian Curling Cup sekajoukkueiden kesken 2014 ( Russian Curling Cup sekajoukkueissa 2014 ) pidettiin 27. - 31. elokuuta 2014 Sotšin kaupungissa Ice Cube -areenalla [1 ]. Turnaus järjestettiin seitsemättä kertaa.
Turnaukseen osallistui 13 joukkuetta Moskovasta (4 joukkuetta), Pietarista (4 joukkuetta), Moskovan alueelta (4 joukkuetta), Krasnodarin alueelta (1 joukkue), Irkutskin alueelta (2 joukkuetta), Samaran alueelta (2 joukkuetta).
Cupin voitti Team St. Petersburg 3 ( ohita Viktoriya Moiseeva ), joka voitti Krasnodar Territory -joukkueen (ohita Olga Zharkova ) finaalissa. Kolmannen sijan nousi Team Moscow 1 (ohita Alexander Kirikov ), joka voitti ottelun pronssijoukkueelle Team St. Petersburg 4 (ohita Dmitri Startsev).
Joukkueet on jaettu 2 ryhmään (ryhmässä A - 7 joukkuetta, ryhmässä B - 6 joukkuetta), joissa pelataan keskenään round robin -järjestelmässä yhdellä kierroksella. Ryhmävaiheessa joukkueet saavat pisteitä: voitosta - 3 pistettä, tappiosta - 1 piste, peliin ilmestymättä jättämisestä - 0 pistettä. Kun voittoja on saatu samalla määrällä (pisteet), joukkueet luokitellaan seuraavasti: pääindikaattori alaryhmästä poistumiselle on saavutettujen pisteiden summa; jos kahdella joukkueella on samat pisteet, niiden sijoitus suoritetaan heidän välisen henkilökohtaisen tapaamisen tuloksen perusteella; jos kolmen tai useamman joukkueen pisteet ovat yhtäläiset, niiden sijoitukset suoritetaan näiden joukkueiden välisissä otteluissa saatujen pisteiden summalla.
Sitten 4 joukkuetta, jotka sijoittuivat 1. ja 2. sijalle ryhmissä, pääsevät toiseen vaiheeseen, pudotuspeleihin , joissa pelaavat olympiajärjestelmän mukaan . Ensin joukkueet kohtaavat välierissä; Finaalin välierien voittajat pelaavat 1. ja 2. sijasta, välierissä häviäjät 3. ja 4. sijasta.
Kaikki ottelut pelataan 8 erässä, ja tasan 8. endin jälkeen pelataan voittajan selvittämiseen tarvittava määrä ylimääräisiä endejä.
Ottelun alkamisajat on määritetty Moskovan aikaan (UTC+3) .
Tiimi | 4. ( ohita ) | Kolmanneksi | Toinen | Ensimmäinen | Varaosat |
---|---|---|---|---|---|
Victoria ( Moskova ) | Juri Morozov | Svetlana Orlova | Aleksei Martšenko | Nadezhda Kulikova | Natalja Burkovskaja, Aleksanteri Kupriyanov |
Krasnodarin alue | Olga Žarkova | Dmitri Mironov | Julia Guzieva | Aleksanteri Kozyrev | |
Moskvich | Jevgenia Demkina | ? | ? | ? | |
Moskovan alue 1 ( Dmitrov ) | Mihail Vaskov | Anastasia Moskaleva | Aleksanteri Koršunov | Marina Verenich | |
Moskovan alue 2 ( Dmitrov ) | Vasily Telezhkin | Daria Morozova | Aleksei Kulikov | Marina Vdovina | |
Moskovan alue 3 ( Dmitrov ) | Aleksanteri Eremin | Daria Steksova | Aleksei Tuzov | Olga Kotelnikova | |
Moskovan alue 4 ( Dmitrov ) | Dmitri Antipov | Elena Solodkaya | Pavel Mishin | ? Mishchenko | |
Joukkue Moskova 1 | Aleksanteri Kirikov | Victoria Makarshina | Dmitri Abanin | Anna Lobova | Vadim Shkolnikov, Valeria Sklyarenko |
Joukkue Moskova 2 | Arthur Ali | ? | Timur Gadžihanov | ? | |
Pietarin joukkue 1 | Aleksei Tselousov | Alina Kovaleva | Aleksei Timofejev | Anna Efimova | |
Pietarin joukkue 2 | Panteleimon Lappo | Maria Rustamova | Ivan Aleksandrov | Ksenja Leontieva | |
Pietarin joukkue 3 | Victoria Moiseeva | Aleksanteri Krušelnitski | Maria Duyunova | Ilja Badilin | |
Pietarin joukkue 4 | Dmitri Startsev | Oksana Gertova | Vlad Goncharenko | Olesja Gluštšenko |
Tiimi | A1 | A2 | A3 | A4 | A5 | A6 | A7 | AT | P | O | Paikka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A1 | Pietarin joukkue 3 (Victoria Moiseeva) | * | 1:10 | 10:5 | 7:5 | 6:2 | 8:1 | 3:7 | neljä | 2 | neljätoista | 2 |
A2 | Moskovan alue 3 (Alexander Eremin) | 10:1 | * | 5:8 | 4:8 | 5:7 | 5:7 | 5:7 | yksi | 5 | kahdeksan | 7 |
A3 | Moskvich (Jevgenia Demkina) | 5:10 | 8:5 | * | 3:7 | 8:7 | 5:7 | 10:5 | 3 | 3 | 12 | neljä |
A4 | Pietarin joukkue 1 (Aleksei Tselousov) | 5:7 | 8:4 | 7:3 | * | 7:2 | 7:1 | 3:6 | neljä | 2 | neljätoista | 3 |
A5 | Team Moskova 2 (Arthur Ali) | 2:6 | 7:5 | 7:8 | 2:7 | * | 12:1 | 4:8 | 2 | neljä | kymmenen | 5 |
A6 | Moskovan alue 1 (Mihail Vaskov) | 1:8 | 7:5 | 7:5 | 1:7 | 1:12 | * | 4:6 | 2 | neljä | kymmenen | 6 |
A7 | Krasnodarin alue (Olga Zharkova) | 7:3 | 7:5 | 5:10 | 6:3 | 8:4 | 6:4 | * | 5 | yksi | 16 | yksi |
Tiimi | B1 | B2 | B3 | B4 | B5 | B6 | AT | P | O | Paikka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
B1 | Moskovan alue 4 (Dmitry Antipov) | * | 5:6 | 6:7 | 10:4 | 7:8 | 6:8 | yksi | neljä | 7 | 5 |
B2 | Pietari 2:n joukkue (Panteleimon Lappo) | 6:5 | * | 2:4 | 11:1 | 6:5 | 4:7 | 3 | 2 | yksitoista | 3 |
B3 | Pietarin joukkue 4 (Dmitry Startsev) | 7:6 | 4:2 | * | 12:3 | 5:3 | 7:6 | 5 | 0 | viisitoista | yksi |
B4 | Victoria (Juri Morozov) | 4:10 | 1:11 | 3:12 | * | 6:8 | 3:9 | 0 | 5 | 5 | 6 |
B5 | Moskovan alue 2 (Vasili Telezhkin) | 8:7 | 5:6 | 3:5 | 8:6 | * | 1:7 | 2 | 3 | 9 | neljä |
B6 | Team Moskova 1 (Aleksanteri Kirikov) | 8:6 | 7:4 | 6:7 | 9:3 | 7:1 | * | neljä | yksi | 13 | 2 |
Semifinaalit | Viimeinen | |||||||||||||||||||||
A-1 | Krasnodarin alue (Zharkova) | ?? | ||||||||||||||||||||
B-2 | Joukkue Moskova 1 (Kirikov) | ?? | ||||||||||||||||||||
Krasnodarin alue (Zharkova) | ?? | |||||||||||||||||||||
Pietarin joukkue 3 (Moiseeva) | ?? | |||||||||||||||||||||
B-1 | Pietarin joukkue 4 (Startsev) | ?? | ||||||||||||||||||||
A-2 | Pietarin joukkue 3 (Moiseeva) | ?? | ||||||||||||||||||||
Ottelu 3. sijasta | ||||||||||
Joukkue Moskova 1 (Kirikov) | ?? | |||||||||
Pietarin joukkue 4 (Startsev) | ?? | |||||||||
(lähde ei kerro pudotuspelien lopputulosta, ilmoitetaan vain, kuka voitti kussakin ottelussa)
Paikka | Tiimi | Ja | AT | P |
---|---|---|---|---|
Team Saint Petersburg 3 ( Victoria Moiseeva ) | kahdeksan | 6 | 2 | |
Krasnodarin alue ( Olga Zharkova ) | kahdeksan | 6 | 2 | |
Team Moskova 1 ( Alexander Kirikov ) | 7 | 5 | 2 | |
neljä | Pietarin joukkue 4 (Dmitry Startsev) | 7 | 5 | 2 |
5 | Team Saint Petersburg 1 ( Aleksey Tselousov ) | 6 | neljä | 2 |
5 | Pietari 2:n joukkue (Panteleimon Lappo) | 5 | 3 | 2 |
7 | Moskvich (Jevgenia Demkina) | 6 | 3 | 3 |
7 | Moskovan alue 2 ( Vasily Telezhkin ) | 5 | 2 | 3 |
9 | Team Moscow 2 ( Arthur Ali ) | 6 | 2 | neljä |
9 | Moskovan alue 4 (Dmitry Antipov) | 5 | yksi | neljä |
yksitoista | Moskovan alue 1 ( Mihail Vaskov ) | 6 | 2 | neljä |
yksitoista | Victoria (Juri Morozov) | 5 | 0 | 5 |
13 | Moskovan alue 3 ( Alexander Eremin ) | 6 | yksi | 5 |