Venäjän curlingin mestaruus sekajoukkueiden joukossa 2007 | |
---|---|
Kaupunki | Moskova |
päivämäärä | 7. – 10. syyskuuta 2007 |
Voittaja | ESHVSM "Moskvich"-2 ( Alexander Kirikov ) |
Finalisti | Moskovan alue ( Tatiana Smirnova ) |
3. sija | SKA-2 (Pietari) (Stanislav Semjonov) [1] |
20062008 |
Venäjän curling-mestaruuskilpailut sekajoukkueissa vuonna 2007 ( Venäjän curling-mestaruuskilpailut sekajoukkueissa 2007 ) järjestettiin 7. - 10. syyskuuta 2007 Moskovassa [2] . Turnaus pidettiin v kerta.
Turnaukseen osallistui 16 joukkuetta: Moskovasta (7 joukkuetta), Pietarista (5 joukkuetta), Moskovan alueelta ( Dmitrov ) (1 joukkue), Leningradin alueelta (1 joukkue), Kaliningradin alueelta (1 joukkue), Tšeljabinskin alueelta ( 1 joukkue).
Mestaruuden voittaja sai oikeuden kilpailla Venäjän joukkueena vuoden 2007 EM-kisoissa , jotka pidettiin syyskuussa 2007 Madridissa ( Espanja ).
Joukkue "EShVSM Moskvich-2" ( ohita Alexander Kirikov ) tuli Venäjän mestareiksi voitettuaan joukkueen "Moskovan alue" (ohita Tatjana Smirnova ) finaalissa. Kolmannen sijan nousi SKA-2-joukkue (Pietari; ohita Stanislav Semjonov) [1] .
Mestaruus pidettiin samaan aikaan ja samalla areenalla kuin vuoden 2007 Venäjän sekanelinmestaruuskilpailut .
Turnaus koostuu kahdesta vaiheesta. Ensimmäisessä, ryhmävaiheessa, joukkueet, jotka on jaettu 4 4 joukkueen ryhmään, pelaavat keskenään round robin -järjestelmässä yhdellä kierroksella. Kaksi parasta joukkuetta etenee kumpikin toiseen vaiheeseen, pudotuspeleihin , jossa he pelaavat olympiajärjestelmän mukaisesti - puolivälierät, välierät, ottelu 3. sijasta ja finaali.
Komento [3] | Neljäs (ohita) | Kolmanneksi | Toinen | Ensimmäinen | Varaosat | |
---|---|---|---|---|---|---|
Ryhmä A | ||||||
A1 | ESHVSM "Moskvich"-3 ( Moskova ) [4] | Vadim Shkolnikov | ||||
A2 | Avogadro ( Moskova ) | Juri Morozov | ||||
A3 | SKA-1 ( Pietari ) | Valeri Pechersky | ||||
A4 | Moskovan alue | Tatjana Smirnova | ||||
Ryhmä B | ||||||
B1 | UNIONI ( Moskova ) | N. Levitskaja [5] | ||||
B2 | ESHVSM "Moskvich"-1 ( Moskova ) | Olga Žarkova | ||||
B3 | Leningradin alue | Maria Malashina | ||||
B4 | Lesgaftovets-1 ( Pietari ) | Dmitri Melnikov | ||||
Ryhmä C | ||||||
C1 | Team Moscow-2 ( Moskova ) | ? Korneev | ||||
C2 | SKA-3 ( Pietari ) | Stanislav Semjonov | ||||
C3 | ESHVSM "Moskvich"-2 ( Moskova ) | Aleksanteri Kirikov | ||||
C4 | SKA ( Kaliningradin alue ) | Sergei Belanov | ||||
Ryhmä D | ||||||
D1 | Lesgaftovets-2 ( Pietari ) | Aleksanteri Orlov | ||||
D2 | SKA-2 ( Pietari ) | Valentin Demenkov | ||||
D3 | Team Moscow-1 ( Moskova ) | Artjom Bolduzev | ||||
D4 | Tšeljabinskin alue | ? Bruskov |
Ryhmä A
Tiimi | A1 | A2 | A3 | A4 | AT | P | Paikka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A1 | ESHVSM "Moskvich" -3 | * | 9:4 | 6:5 | 7:6 | 3 | 0 | yksi |
A2 | Avogadro | 4:9 | * | 5:8 | 4:7 | 0 | 3 | neljä |
A3 | SKA-1 | 5:6 | 8:5 | * | 4:8 | yksi | 2 | 3 |
A4 | Moskovan alue | 6:7 | 7:4 | 8:4 | * | 2 | yksi | 2 |
Ryhmä B
Tiimi | B1 | B2 | B3 | B4 | AT | P | Paikka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
B1 | LIITTO | * | 8:6 | 8:1 | 6:8 | 2 | yksi | 2 |
B2 | ESHVSM "Moskvich" -1 | 6:8 | * | 6:7 | 12:8 | yksi | 2 | neljä |
B3 | Leningradin alue | 1:8 | 7:6 | * | 7:9 | yksi | 2 | 3 |
B4 | Lesgaftovets-1 | 8:6 | 8:12 | 9:7 | * | 2 | yksi | yksi |
Ryhmä C
Tiimi | C1 | C2 | C3 | C4 | AT | P | Paikka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
C1 | Joukkue Moskova-2 | * | 4:9 | 7:8 | 10:8 | yksi | 2 | 3 |
C2 | SKA-3 | 9:4 | * | 10:5 | 12:2 | 3 | 0 | yksi |
C3 | ESHVSM "Moskvich" -2 | 8:7 | 5:10 | * | 9:1 | 2 | yksi | 2 |
C4 | SKA (Kaliningrad) | 8:10 | 2:12 | 1:9 | * | 0 | 3 | neljä |
Ryhmä D
Tiimi | D1 | D2 | D3 | D4 | AT | P | Paikka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
D1 | Lesgaftovets-2 | * | 5:7 | 8:9 | 4:7 | 0 | 3 | neljä |
D2 | SKA-2 | 7:5 | * | 2:13 | 9:5 | 2 | yksi | 2 |
D3 | Joukkue Moskova-1 | 9:8 | 13:2 | * | 15:5 | 3 | 0 | yksi |
D4 | Tšeljabinskin alue | 7:4 | 5:9 | 5:15 | * | yksi | 2 | 3 |
Puolivälierä | Semifinaalit | Viimeinen | ||||||||||||||||||||||||||||||||
A-1 | ESHVSM "Moskvich" -3 | 5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
D-2 | SKA-2 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA-2 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Moskovan alue | kahdeksan | |||||||||||||||||||||||||||||||||
B-1 | Lesgaftovets-1 | neljä | ||||||||||||||||||||||||||||||||
A-2 | Moskovan alue | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Moskovan alue | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
ESHVSM "Moskvich" -2 | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
C-1 | SKA-3 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
B-2 | LIITTO | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA-3 | neljä | |||||||||||||||||||||||||||||||||
ESHVSM "Moskvich" -2 | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
D-1 | Joukkue Moskova-1 | neljä | Ottelu 3. sijasta | |||||||||||||||||||||||||||||||
C-2 | ESHVSM "Moskvich" -2 | kymmenen | ||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA-2 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA-3 | 13 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
M | Tiimi | Ja | AT | P |
---|---|---|---|---|
ESHVSM "Moskvich"-2 (Moskova) | 6 | 5 | yksi | |
Moskovan alue | 6 | neljä | 2 | |
SKA-3 (Pietari) | 6 | 5 | yksi | |
neljä | SKA-2 (Pietari) | 6 | 2 | neljä |
5 | ESHVSM "Moskvich"-3 (Moskova) | neljä | 3 | yksi |
5 | Lesgaftovets-1 (Pietari) | neljä | 2 | 2 |
5 | UNIONI (Moskova) | neljä | 2 | 2 |
5 | Joukkue Moskova-1 | neljä | 3 | yksi |
9 | SKA-1 (Pietari) | 3 | yksi | 2 |
9 | Leningradin alue | 3 | yksi | 2 |
9 | Joukkue Moskova-2 | 3 | yksi | 2 |
9 | Tšeljabinskin alue | 3 | yksi | 2 |
13 | Avogadro (Moskova) | 3 | 0 | 3 |
13 | ESHVSM "Moskvich"-1 (Moskova) | 3 | yksi | 2 |
13 | SKA (Kaliningradin alue) | 3 | 0 | 3 |
13 | Lesgaftovets-2 (Pietari) | 3 | 0 | 3 |
Puolivälierissä hävinneet joukkueet sijoittuvat viidenneksi. Joukkueet, jotka eivät päässeet pudotuspeleihin, luokitellaan sijoituksensa mukaan ryhmässä (3. sijalle sijoittuneet - viimeiselle 9. sijalle, 4. sijalle - lopulliselle 13. sijalle).
Venäjän curling-mestaruuskilpailut sekajoukkueiden joukossa (sekajoukkue) | |
---|---|