Aleksandr Anatolievitš Orlov | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
henkilökohtaisia tietoja | |||||||||
Lattia | Uros | ||||||||
Maa | |||||||||
Erikoistuminen | curling | ||||||||
klubi | ShVSM ZVS:ssä ( Pietari ) | ||||||||
Syntymäaika | 18. tammikuuta 1983 (39-vuotias) | ||||||||
Syntymäpaikka | |||||||||
työpuoli | oikeakätinen [2] | ||||||||
Valmentajat | Dmitri Sergeevich Melnikov [1] | ||||||||
Kasvu | 184 cm | ||||||||
Paino | 85 kg | ||||||||
Palkintoja ja mitaleita
|
Aleksandr Anatoljevitš Orlov ( eng. Aleksandr Orlov ; syntynyt 18. tammikuuta 1983 , Bratsk , Irkutskin alue ) on venäläinen curling -valmentaja , curling- valmentaja , urheilutoimittaja (muun muassa Curling-verkkosivuston perustaja ja johtaja Venäjällä - CurlingRussia ) . Venäjän ensimmäisen curling-laitteita myyvän liikkeen perustaja ( Kaikki curlingille )
Venäjän urheilun mestari (curling). [3]
Pelaa seurassa "SHVSM po ZVS" (Pietari). [neljä]
Valko-Venäjän naisten curlingmaajoukkueen valmentaja vuodesta 2015.
Ensimmäisen luokan urheilutuomari (curling, 2018). [5]
Kausi | Neljäs | Kolmanneksi | Toinen | Ensimmäinen | Varaosat | Turnaukset |
---|---|---|---|---|---|---|
2007-08 | Anton Bobrov | Peter Dron | Dmitri Melnikov | Aleksanteri Boiko | Aleksanteri Orlov | ChRM 2008 (ryhmä A, 5. sija) Lesgaftovets (Pietari) [7] |
2008-09 | Anton Bobrov | Aleksanteri Boiko | Vladimir Belmas | Aleksanteri Orlov | Dmitri Melnikov | KRM 2008 |
2009-10 | Anton Bobrov | Aleksanteri Boiko | Aleksanteri Orlov | Artur Razhabov | ||
2009-10 | Anton Bobrov | Aleksanteri Boiko | Aleksanteri Orlov | Vladimir Belmas | Aleksanteri Badilin | WRM 2009 (6. sija) WRM 2010 (6. sija) |
2010-11 | Anton Bobrov | Aleksanteri Boiko | Aleksanteri Orlov | Stanislav Semjonov | Viktor Vorobjov | KRM 2010 (7. sija) |
2011-12 | Aleksanteri Boiko | Aleksanteri Orlov | Stanislav Semjonov | Dmitri Melnikov | Panteleimon Lappo | KRM 2011 (5. sija) |
2012-13 | Aleksanteri Orlov | Victor Kim | Daniel Alex Kim | Ilja Kuznetsov | Marat Smailov | TAC 2012 (7. sija) |
2013-14 | Anton Bobrov | Artur Razhabov | Aleksanteri Orlov | Aleksanteri Boiko | Viktor Vorobjov | KRM 2013 (5. sija) |
2014-15 | Victor Kim | Aleksanteri Orlov | Ilja Kuznetsov | Muzdybay Kudaibergenov | Abylaikhan Zhuzbai | TACH 2014 (7. sija) |
2015-16 | Aleksanteri Orlov | ? | ? | ? | WRM 2016 (11. sija) | |
2016-17 | Aleksanteri Orlov | ? | ? | ? | KRM 2016 (7. sija) | |
2016-17 | Aleksanteri Orlov | Aleksanteri Boiko | Vladislav Goncharenko | Viktor Vorobjov | Nikolai Cherednichenko | |
2017-18 | Aleksanteri Orlov | Aleksanteri Boiko | Vladimir Rashoroshin | Viktor Vorobjov | Pavel Kolobukhov | KRM 2017 (7. sija) |
2018-19 | Aleksanteri Orlov | Viktor Vorobjov | Pavel Kolobukhov | Vladislav Goncharenko | Dmitri Abramov | KRM 2018 (16. sija) |
2016-17 | Aleksanteri Orlov | Aleksanteri Boiko | Vladislav Goncharenko | Viktor Vorobjov | Pavel Kolobukhov | WRM 2017 (9. sija) |
2020-21 | Aleksanteri Orlov | Sergei Morozov | Vadim Shvedov | Nikita Ignatkov | Konstantin Manasevich valmentaja: D.S. Melnikov |
KRM 2020 (8. sija) |
2020-21 | Aleksanteri Orlov | Nikita Ignatkov | Konstantin Manasevitš | Georgi Vasilevsky | Mikhail Yesterday kouluttajat: A.A. Boyko, D.S. Melnikov |
WRM 2020 (9. sija) |
2020-21 | Aleksanteri Orlov | Sergei Morozov | Vadim Shvedov | Konstantin Manasevitš | Nikita Ignatkov valmentajat: A.A. Boyko, D.S. Melnikov |
WRM 2021 (6. sija) |
Curling sekajoukkueiden kesken (sekacurling) | ||||||
2006-07 | Aleksanteri Orlov | ? | ? | ? | CHRSK 2007 (13. sija) | |
2007-08 | Svetlana Jakovleva | Aleksanteri Orlov | Oksana Gertova | Aleksanteri Badilin | CHRSK 2008 (17. sija) [8] | |
2008-09 | Denis Jakovlev | Anna Mylnikova | Aleksanteri Orlov | Maria Duyunova | valmentajat: I. V. Kolesnikova , K. Yu. Zadvornov , M. B. Cherepanov |
KRSK 2008 (4. sija) [9] ( SHVSM ZVS, Pietari ) |
2008-09 | Aleksanteri Orlov | Svetlana Jakovleva | Ilja Badilin | Ekaterina Ilinykh | valmentajat: K. Yu. Zadvornov , S. N. Yakovleva |
CHRSK 2009 (19. sija) ( UOR-1, Pietari ) |
2009-10 | Yana Nekrasova | Aleksanteri Orlov | Natalia Evert | Sergei Evert | Valmentaja: I.V. Kolesnikova | KRSK 2009 (6. sija) ( SKA, Pietari ) |
2009-10 | Yana Nekrasova | Aleksanteri Orlov | Irina Kolesnikova | Nikita Pershakov | Alena Borisova | CHRSK 2010 (8. sija) ( SKA-1, Pietari ) |
2010-11 | Yana Nekrasova | Aleksanteri Orlov | Victoria Moiseeva | Aleksanteri Boiko | Maria Duyunova | CHRSK 2011 (4. sija) [10] ( SKA-Adamant, Pietari ) |
2011-12 | Yana Nekrasova | Aleksanteri Orlov | Maria Duyunova | Ivan Uledev | Victoria Moiseeva | KRSK 2011 (5. sija) ( SPb-1, Pietari ) |
2011-12 | Yana Nekrasova | Aleksei Kamnev | Victoria Moiseeva | Aleksanteri Orlov | Maria Duyunova | CHRSK 2012 (6. sija) [11] ( SPb-2, Pietari ) |
2012-13 | Anders Kraupp | Vita Moiseeva | Aleksanteri Orlov | Maria Duyunova | Vladislav Goncharenko | CHRSK 2013 |
2013-14 | Aleksanteri Krušelnitski | Victoria Moiseeva | Aleksanteri Orlov | Maria Duyunova | Ilja Badilin | CHRSK 2014 (3. sija ryhmässä B) [12] |
2017-18 | Andrei Drozdov | Maria Baksheeva | Aleksanteri Orlov | Maria Duyunova | KRSK 2017 | |
2018-19 | Aleksanteri Orlov | Anastasia Babarykina | Vadim Shvedov | Alexandra Antonova | CHRSK 2019 (8. sija) | |
2019-20 | Aleksanteri Orlov | Anastasia Babarykina | Vadim Shvedov | Alexandra Antonova | KRSK 2019 (4. sija) | |
2020-21 | Konstantin Manasevitš | Anastasia Babarykina | Aleksanteri Orlov | Anastasia Belikova | CHRSK 2021 | |
2021-22 | Konstantin Manasevitš | Anastasia Babarykina | Aleksanteri Orlov | Anastasia Belikova | valmentaja: Ya.A. Garshina | KRSK 2021 (11. sija) |
Mixed double curling | ||||||
2007-08 | Svetlana Jakovleva | Aleksanteri Orlov | Oksana Gertova | CHRSP 2007 (9. sija) | ||
2008-09 | Svetlana Jakovleva | Aleksanteri Orlov | Oksana Gertova kouluttajat: K. Yu. Zadvornov , S. N. Yakovleva |
KRSP 2008 (5. sija) [13] | ||
2011-12 | Yana Nekrasova | Aleksanteri Orlov | KRSP 2011 (5. sija) [14] | |||
2013-14 | Maria Duyunova | Aleksanteri Orlov | CRSP 2014 (17. sija) [15] | |||
2013-14 | Aleksanteri Orlov | Olga Kymmenen | CHMSP 2014 (28. sija) |
( ohitus on lihavoitu)
vuosi | Turnaus | maajoukkue | Paikka |
---|---|---|---|
2012 | Tyynenmeren Aasian curling-mestaruuskilpailut 2012 | Kazakstan (naiset) | 6 |
2016 | Curlingin sekanelinpelin MM 2016 | Valko -Venäjä (sekapari) | 26 |
2016 | Curlingin maailmanmestaruuskilpailut 2016 | Valko -Venäjä (sekajoukkue) | 27 |
2016 | Curlingin EM 2016 | Valko-Venäjä (naiset) | 17 |
2017 | Curlingin EM 2017 | Valko-Venäjä (naiset) | kaksikymmentä |
2019 | Curlingin maailmanmestaruuskilpailut 2019 | Valko -Venäjä (sekajoukkue) | 17 |
2019 | Curlingin EM 2019 | Valko-Venäjä (naiset) | kahdeksantoista |
2021 | Curlingin EM 2021 | Ukraina (miehet) | 31 |
2021 | Curlingin EM 2021 | Ukraina (naiset) | 21 |
Sosiaalisissa verkostoissa | |
---|---|
Temaattiset sivustot |